Kadın

Uzun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

Yüz güzelliğimizin en önemli aksesuarlarından kirpiklerimizi özellikle bayanlar olarak hep uzun dolgun ve hacimli görünmesini isteriz. İlk olarak piyasada bulunan birçok rimel markası vardır ve bu rimeller ile kirpiklerimizi olduğundan çok daha hacimli gösterebiliriz. Rimel de yetmediyse benim pekte sevmediğim çünkü pek doğal görünmeyen ve kirpiklerimize de zarar veren takma kirpikleri de tercih edebilirsiniz. Diğer bir yol da kirpik eklemedir. Teknolojinin gelişmesiyle birçok yerde yapılan bu işlemi de kısa sürede uygulayabilirsiniz. Fakat ben her zaman doğallıktan yana biri olarak doğal yollarla kirpiklerimizi nasıl uzatırız bunun hakkında bilgi vereceğim. Kirpiklerin görünümünde göz sağlığının önemi oldukça yüksektir. Yaşlanmanın etkisi ile kirpiklerin büyümesi durur ve daha seyrek bir hale gelir. Doğal yollarla kirpiklerinizi canlandırmanız için neler yapmanız gerektiğini alt kısımda ayrıntıları ile görebilirsiniz.

Kirpikleri Doğal Uzatma Yöntemleri

  • Yumurta Akı ve Hint Yağı Yararları

Yumurta akı ve Hint yağı uygulamasını kullanabilirsiniz. Yumurta akı ve Hint yağını eşit miktarda karıştırarak kulak çubuğu yardımı ile bu karışımı kirpiklerinize uygulayınız. Düzenli kullanım sonucu daha uzun kirpiklere sahip olduğunuzu göreceksiniz. Kirpik diplerine masaj uygularsanız, bu kirpik köklerini uyaracak ve kan akışını düzenleyecektir, bu da kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olur. İyi beslenmek de kirpiklerinizi çok daha kolay ve çabuk uzatacaktır. İyi beslenmelisiniz ki kirpikleriniz güzel ve uzun olsun. Kirpikleriniz de daha güçlü bir görünüm için içinde B vitamini ve biotin olan gıdalar tüketmelisiniz ya da bunlar hap olarak da dışarıdan alınabilmektedir. Yapılan birçok araştırma bunu doğrulamaktadır. Biotin bulunan gıdalar; ekmek mayası, tavuk ciğeri, hardal tozu, yer fıstığı, fındık, ay çekirdeği, ciğer, tavuk yumurtası, badem, fesleğen ve toz acı biberde bulunur. Bu gıdaları tükettiğimizde kirpiklerimizin güçlenmesine ve uzamasına yardımcı oluruz.

  • Kaş ve Kirpik Uzaması için evde yapabileceğiniz doğal serum tarifi

Kozmetik ürünlerinin içeriği tam olarak bilinmediğinden insan sağlığına olumsuz yönde etkiler ortaya çıkarabilir. Bunun için ev ortamında kolaylıkla hazırlayabileceğiniz serum sayesinde daha iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz. Serum yapımı öncesi malzemeleri eksiksiz bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Özellikle uzama süresi 2 – 3 hafta kadar sürebileceğinden serum takviyesini yarıda bırakmamanızda fayda var.

Malzemeler ;

  • Aloe vera jeli
  • E vitamini ampulü
  • Tatlı badem yağı
  • Hint yağı

Üst kısımda yer alan malzemeler arasında E vitamini bakımından oldukça zengin olan Aloe vera jelinin kıl köklerinin canlanmasına ve deri kalıtılarının temizlenerek daha iyi bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olduğunu biliyor muydunuz ? Nefes almayan kıl köklerinin dökülmesi daha kolay olurken, uzamasıda o kadar zor olacaktır.

Yapılışı : 1 ampul E vitaminini boş bir kaba dolduruyoruz. 1 tatlı kaşığı aloe vera jeli, 1 tatlı kaşığı hint yağı, 1 tatlı kaşığı badem yağı koyuyoruz. Bunları kabın içerisinde iyice karıştırıyoruz. Kabımızın küçük ve biraz derin kap olmasına özen göstermeliyiz. Böylece geniş alana yayılmaz ve kullanımı kolay olur. Bir kulak çubuğu yardımıyla kaşlarımıza ve kirpiklerimize uyguluyoruz.

Bu karışımı her gece yatmadan önce uygulamalıyız. Çünkü yağlı ve yoğun bir karışım olacağından gün içerisinde kullanıma uygun değildir.

Nelerden Uzak Durmalıyız?

Kirpiklerinize ne kadar az rimel uygularsanız o kadar çabuk uzayacaktır ve tabi ki kirpik kıvırıcılardan da uzak durmalıyız. Eğer makyaj uyguladıysanız mutlaka makyajınızı tam olarak çıkarın ve kirpiklerinizi nemli tutun. Bu sayede kirpiklerinizin uzadığını göreceksiniz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu