Cilt Bakımı

Selülit için Elma Sirkesi Tedavisi

Selülit için Elma Sirkesi ; Yaklaşan yaz aylarının gelmesiyle bayanların yaz günlerine uygun kıyafet alma telaşları başlamaktadır. Kıyafet seçimini kısıtlayan can sıkıcı bir başka problem de selülit olmaktadır. Selülit sorunu yaşayan bayanlar kıyafet seçimlerini yapmadan önce selülite çareler aramaya başlamaktadırlar. Bilindiği gibi selülit iyileşmesi zaman alan oldukça inatçı bir rahatsızlıktır. Bu sebeple de bayanlar zorlu ve sıkıcı bir tedavi sürecine girmektedirler. İşte tam da bu nokta da selülit için elma sirkesi pratik bir kurtarıcı olarak bayanların imdadına yetişmektedir. Sağlık açısında da son derece faydalı olan elma sirkesi ağız yoluyla alındığın da toplanan yağ birikimlerini eriterek etkisini gösterir. Ayrıca elma sirkesi ile selülitli bölgelere masaj yapıldığında cildin sıkılaşmasını sağlayarak pütürlü görünümü yok etmektedir.

Elma Sirkesinin Özellikleri Selüliti Tedavi Etmektedir

Sirkesi yapımı için özel seçilen elmaların mayalandırma yöntemi ile ekşitilerek elde edilen sıvı elma sirkesidir. Özelikle ekşi elmadan ev yapımı elma sirkesi oldukça değerlidir. Elma sirkesi ağız yolu ile alındığında içerdiği; bakır, demir, kalsiyum, magnezyum ve potasyum açısından çok zengin olduğundan dolayı vücuda vitamin takviyesi yapmaktadır. Bunun yanı sıra içerisinde barındırdığı probiyotikler sayesinde hazmı kolaylaştır. Aynı zamanda zararlı bakterilerin vücuttan atılmasında da yardımcı olarak detoks etkisi yapmaktadır. Fermente olan sirke ekşimesi sebebi ile de yağ yakma özelli kazanarak selülitli bölgeleri tedavi etmektedir.

Selülit için Elma Sirkesi

Yaklaşık olarak 15 gün boyunca uyguladığınız taktirde olumlu sonuç elde edebilirsiniz. Günde bir defa sabah veya akşam duş sonrası uygulamanız gerekmektedir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 Litre Su
  • 2 Yemek Kaşığı Elma Sirkesi

İlk olarak sabah aç karnına bir bardak için.

Öğle yemeğinin yedikten 20 dakika sonra hazmı ve yağ oluşumunu engellemek için bir bardak elma sirkesi içebilirsiniz.

Günde toplamda 3 defa içmeniz gereklidir. Sabah, Öğle ve akşam yemeğinden 20 dakika sonra, Tabi bununla beraber zengin besin kaynakları ile desteklemeniz gerekmektedir.

Sitemizde yer alan bilgiler tamamen araştırılarak yazılmıştır. İnsan sağlığına herhangi olumsuz etkisi bulunmaktadır. Yukarıda yer alan bilgilerden yanlış veya zararlı olduğunu düşündüğünüz konuları bizlere iletişim kısmından iletebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu