Kadın

Kadınlar Ne ister ?

Geçmişten bu yana bazen radyoda söyleşi dinlerken bazen televizyonda bir röportajda,bazen günlük hayatımızda arkadaşımızla sohbet ederken ama mutlaka her an bildiğimiz yada bilmediğimiz nerede olursa olsun bahsi geçen bir soru … KADIN NE İSTER ? Yıllar geçmesine rağmen cevap bulunamayan belki de bulunan bilinen ama hep bilinmez anlaşılmaz bulunmaz diye ertelenen görmezden gelinen basit ama önemli bir soru.

Evet, biz ne isteriz, nelerden hoşlanırız, neleri sevmeyiz ? Bir kadın; öncelikli olarak kabul görmek ister. Nerede mi ? Hayatın her alanında her köşesinde ; iş dünyasında, evinde, arkadaş çevresinde, sokakta yürürken, otobüste seyahat ederken, araç kullanırken vs…Kadın kendisinin kabullenildiğini gördüğü zaman ona verilen her şeyin iki katını üç katını kısacası en fazlasını verir karşı tarafa.

İş dünyasında saygı görmek ister; emek verip uğraştığı işin karşılığında takdir edilmek ve çalıştığı ortamda kendisinin de var olduğunu karşı cinslerin bilmesini hareket ve tavırlarını buna göre sergilemelerini ister kısacası saygıdır bu istek . Peki ya ev hayatında olmasını istedikleri ? Eşinin gözdesi olmak, ilgisine, sevgisine, aşkına sahip olmak; içinde ki o hiç büyümeyen kız çocuğunun şımartılmasının, ona küçükken ilk aşık olduğu adamın (babasının) yaptığını yani prenses gibi davranmasını ister.

Evine yorgun geldiği zaman eşinden anlayış bekler tıpkı kendisinin eşine yaptığı gibi. Hep bir seks oyuncağı olup sadece yatakta kadın olduğunun hatırlanmasını hiç istemez. Bu kadın için onur kırıcı ve üzücü bir şeydir. Aslında çok büyük yapılamayacak şeyler değildir bunlar. Herkesin dilinde dolaştığı gibi para, güç, lüks bir araç, daire değildir kesinlikle istenen sadece biraz sevgi , içindeki o minik kız çocuğunu hiç büyütmeyecek bir eş . Anneyse eğer ; ilk kez vücudunun içinde bebeğini hissettiği andan itibaren onu hep koruma duygusundadır ve ona zarar gelmesini engellemek ister. Bir günün aslında o kadar kısa olduğunu anlar bebeğiyle birlikteyken ve zaman hiç geçmesin ister. Büyüdüklerinde hep en güzele, en iyiye ve çokça mutluluğa sahip olmalarını ister. Anneliğini çocuklarına en güzel şekilde verip kendi doğrularını bildiklerini onlara aşılamak ister. Küçükken onlara gösterdiği sabrı ileride yaşlandığında evlatlarının da kendisine göstermelerini bekler aynı şekilde.

İşte bir kadının istediği bu kadar basit bu kadar küçük şeylerdir. Genellikle duygularıyla hareket eden biz kadınlar en çok kırılmak, üzülmek, eşine, çocuklarına istediği ilgiyi verememekten korkarlar. Karşıda ki kim olursa olsun içindeki çocuğu hiç büyütmeden onunla birlikte olsun ister. Yıllardır cevap bulunamayan bu konu aslında hiçte zor ve çözümü olmayan bir şey değil işte. Sadece kadın gibi düşünüp o olsa ne yapardı nasıl davranırdı diyerek empati yapmak kadının isteklerini anlamak için yeterli.

İçimizdeki çocuğu büyütmemeniz dileğiyle…

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu