Güncel Bilgiler

Duvardan Mürekkep Lekesi Nasıl Temizlenir?

Mürekkep lekelerinden kolay bir şekilde kurtulmanız için yapmanız gerekenler hakkında bilgiler yer almaktadır.

Mürekkep lekesi nasıl temizlenir ; Duvarlarda mürekkep lekeleri çocuk olan evlerde çok sık rastlanan bir leke türüdür. Bunun dışında yanlışlıkla oluşabilen bir leke türüdür bu yüzden çocuk olmayan evlerde de rastlanan bir leke türüdür. Çocukların duvarlara yazı yazması veya resim çime isteği üzerine bazen bir bölge bazen bütün bir duvar berbat olabilir. Ancak bunu silmek için birçok seçenek vardır.

Mürekkep Lekesi Hangi Malzemeler İle Temizlenir?

İlk olarak mürekkep lekesi olmuş duvarı saf alkol ile silebilirsiniz. Bir bez yardımı veya fırça yardımı ile biraz veya mürekkebin miktarına göre saf alkol ile bu işin üstesinden gelebilirsiniz. Bunun dışında çıkmayan bir mürekkep lekesi için cif de kullanabilirsiniz.

Yine aynı şekilde cifi bir bez veya bir fırça yardımıyla mürekkep lekesi olan duvara uygulayarak duvarda bulunan mürekkep lekesinden kurtulabilirsiniz. Bu iki seçeneğin dışında bayanları günlük olarak kullandığı aseton da işe yarayabilir. Aseton da mürekkep lekesini çıkarmakta etkilidir. Yine diğer işlemlerdeki gibi bir bez yardımıyla asetonu mürekkep lekesi olan bölgeye uyguladığınızda mürekkep lekesini çıkartabilirsiniz.

Ancak aseton ve saf alkolü evde çocuk yokken yapmanız çok daha iyi olur. Çünkü hem saf alkol hem de aseton ağır bir kokuya sahip olduklarından ve çocuklar üzerinde de iyi olmadığından kokusuna çocukların çok fazla maruz kalmamaları sağlık açısından çok daha yararlıdır. Bunun yanında sadece çocuklar değil yetişkinlerinde fazla solumamaları gerekir. Ev içerisinde küçük yaşlarda çocuğu olanların sıklıkla karşılaşabileceği durumlar arasında yer alan, lekelerden kurtulmak için yapılması gerekenler hakkında birçok ayrıntıyı rahatlıkla sitemizden öğrenerek, uygulayabilirsiniz. Son zamanlarda büyük boya markalarının silinebilir boya uygulaması, özellikle duvarda yer alan lekelerin daha çabuk ve kolay bir şekilde çıkarılmasına imkan tanımaktadır.

duvardan mürekkep lekesi nasıl çıkar

Duvar Kağıdında Mürekkep Lekesi Nasıl Temizlenir?

Duvar kağıdında bulunan mürekkep lekesinde kullanılan madde çok önemlidir. Çünkü kullanılan maddenin mürekkebi çıkarmasıyla birlikte duvar kağıdına da zarar vermemesi gerekmektedir. Bunun için normal duvar için kullanılan malzemeler kullanılmaz bunlar içinde karbonatı su ile karıştırıp mürekkep üzerine uygulayabilirsiniz.

Plastik Duvar Boyalarında Mürekkep Lekesi Nasıl Temizlenir?

Duvarda kullanılan malzemelerinin duvar kağıtlarında kullanılmayacağı gibi bu durum plastik boya ile boyanmış duvar için de geçerlidir. Bu gibi boyaya sahip duvarların da bir kova suyun Arap sabunu ile karıştırılmasıyla elde edilen karışımın sürülmesi faydalı olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu