Birbirinden farklı tasarımlara sahip, sonbahar ve kış sezonunda rahatlıkla tüm kıyafetlerinizle kullanabileceğiniz en yeni trend ayakkabı modelleri ile birçok kişi tarafından fark edilmeye hazır olun. Oxford, bucks, ankle, slip on, cut out gibi ayakkabı modelleri bu sezonun en çok tercih edilen isimlerinden olacak gibi. Birbirinden farklı tasarımlara sahip bu ayakkabı modellerinde nasıl bir ayakkabı seçeneği sunuluyor hep beraber inceleyelim.

Oxford :  Klasik kıyafetlerinde altında oldukçaşık duracak olan bu modelde kendinden bağlı bağcıları görsel yönden oldukça etkileyici.

Loafer: İş hayatında tüm kıyafetlere uyum sağlayacak olan Loafer oxford modelinin bağcıksız hali olarak bilinir.

Bucks : Tasarım yönünden Oxford modelini andıran, nubuk malzemeden özel olarak üretilmiş günlük kullanım için ideal bir modeldir.

Ankle bot : Normal ayakkabılara göre bileklik kısmının biraz yukarıda olması, soğuk havadan koruması nedeniyle kış için idealdir.

Slip on: Lastik tabana sahip, bağcıksız, kolay şekilde giyilme imkanı sunan bir model.

Lace up ayakkabı: Şık tasarımı ile bileği kaplayan kemerlere veya bağcıklara sahip olan farklı bir modeldir. Topuklu veya topuksuz olarak farklı modelleri bulunur.

Blok topuklu ayakkabı:  Kalın topuklu olmasına rağmen blok topuklu ayakkabılara göre daha ince kalan bir modeldir.

Düşük topuklu ayakkabı: Touk kısmı oldukça küçük olan, günlük kullanımlar için dayanıklı malzemeden üretilmiş modeller.

Cut out ayakkabı: Farklı dekoltelere sahip ayakkabı modelidir.

Streç çizme: Sonbahar ve kış aylarında bacağı tam anlamıyla saran çizme modeline verilen isimdir.

Biker bot: motosiklet sürücüleri için özel olarak tasarlanmış olan bu modelde, ayak bileklerini korumak amaçlanmıştır. Moda dünyasına giriş yaptıktan sonra birçok kişi tarafından kullanılmaya başlamıştır.

Sneaker: Süet veya deri malzemeden üretilen,lastik tabanlı üst kısmı 2 veya 3 katman malzemeden oluşan spor ayakkabı modelidir.

Ayakkabı Modelleri